Być jak kominiarz

Kominiarzem może zostaś każdy. Nauczyć się tego fachu nie jest wcale trudno. Wystarczy tylko przejść odpowiednie szkolenia i podjąć naukę u mistrza kominirastwa. Trochę to trwa, lepiej więc wybrać ten zawód za młodu.

Kominiarze, są bardzo szanowani w naszym społeczeństwie. Zawód ten wiąże się z dużą odpowiedzialnością o zdrowie i życie mieszkańców w związku z czym są oni dobrze postrzegani. Kominiarze są ochoczo wpuszczani do mieszkań, czasem oprócz wykonania pracy zostaną poczęstowani ciastem lub kawą. Bramy stoją przed nimi otworem.

Usługi kominiarskie
Usługi kominiarskie cieszą się w kraju wysokim powodzeniem. fot. pixabay.com CC0

Usługi kominiarskie, mimo iż do przyjemnych nie należą – nie są szczególnie trudną do wykonania pracą. Ot, trzeba się po prostu na swoim fachu znać. Część twierdzi, że łatwiej być stomatologiem, lub adwokatem aniżeli kominiarzem. Może coś w tym jest. Ten fach trzeba po prostu lubieć. Może nawet trzeba się do niego urodzić.

Zawód kominiarza

Zawód kominiarza, to niestety nie najwyższe zarobki. I chociaż panowie w czarnych garniturach mogą przy prowadzeniu Działalności Gospodarczej pozyskać klienta na własną rękę – konkurencja jest spora. Fakt, faktem że za czyszczenie jednego dużego komina można zgarnąć nawet 1500 zł, ale tej pracy będzie na przynajmniej kilkanaście dni. Takie zlecenie nie trafiają się zbyt często, a do tego w wielu przypadków wymagane są dodatkowe umiejętności i zezwolenia.  Mimo wszysto zawód ten, to zawód z przyszłością. Zawsze znajdzie się w końcu jakiś komin do przedmuchania.

2 thoughts on “Być jak kominiarz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *