Kilka pomysłów na własny biznes

Po raz kolejny wracam do tematu pomysłu na własny biznes. W tym artykule postaram się krótko przedstawić i opisać kilka ciekawych pomysłów na założenie własnej działalności gospodarczej.

Zainwestuj w rozwój piękna. W Polsce podnosi się poziom stopy życiowej, dzięki temu kobiety i mężczyźni coraz częściej korzystają z usług kosmetyczek i salonów piękności, wszyscy chcą pięknie wyglądać. W tej dziedzinie możliwości jest bardzo dużo – manicure, fryzjerstwo, masaż, trener fitness. Zapoznaj się z lokalnym rynkiem. Sprawdź ile jest salonów kosmetycznych w Twoim mieście, jak szybko powstają nowe, a może jesteś w stanie pozwolić sobie na otworzenie dużego salonu łączącego wszystkie metody dbania o piękno. Duży konkurencyjny salon urody w połączeniu z regeneracją organizmu i rekreacją jest w stanie wyprzeć z rynku wszystkie mniejsze tego typu działalności.

Tworzenie usług szofera dla pijanego kierowcy. Ustanowienie partnerstwa z pubami i lokalami w Twoim mieście, które informują kierowców pod wpływem alkoholu o Twojej działalności i kontaktują zainteresowanego z tobą. Dojeżdżasz na miejsce rowerem, lub małym ścigaczem, który pakujesz do samochodu klienta. Następnie za opłatą odwozisz go pod wskazany adres, a swoim środkiem lokomocji wracasz do siebie. Ten pomysł ma sens jedynie w dużych aglomeracjach miejskich takich jak Warszawa, Poznań, czy Wrocław, jeżeli planujesz prowadzenie interesu w mniejszej miejscowości pomiń ten pomysł.

Tworzenie zajmujących się doradztwem, czy raczej pomocą w dokonaniu wyboru przez klienta. W momencie kiedy zainteresowany chce zmienić dostawców energia, Internet, czy telefon. Jesteś platformą, która umożliwia klientom doradztwo w zakresie konkretnego dostawcy, a przede wszystkim oferuje usługi brokerskie, aby znaleźć jak najlepsze dla klienta ceny. Przy realizacji takiego typu pomysłów warto też rozważyć możliwość dojazdu do klienta, co dodatkowo zachęci go do spotkania z przedstawicielem Twojej firmy.

Stworzenie salonu piękności dla zwierząt domowych. Pielęgnacja kotów, strzyżenie psów. Dodatkowo w ofercie naszego salonu powinna się znaleźć możliwość przenocowania zwierząt, na czas nie obecności właściciela – wakacje, czy wyjazd służbowy bardzo często zmuszają ludzi do oddawania swoich pupili pod opiekę znajomych, lub rodziny. Połączenie hotelu dla zwierząt z salonem piękności, może się sprawdzić w miastach powyżej 250 000 tysięcy mieszkańców.

Tworzenie katalogu stron internetowych dla firm specjalizujących w konkretnej dziedzinie. Branżowe katalogi stron z mocną pozycją w internecie mogą stać się świetnym źródłem dochodu, dodatkowo należy pamiętać, że duża licząca się na rynku firma zapłaci każde pieniądze, aby być numerem jeden w Twoim katalogu. Nie licz na szybki zysk, budowa katalogu branżowego z dobrą pozycją w Google, wymaga czasu i determinacji.

Kolejny pomysł łączy się z poprzednią propozycją. Stwórz stronę internetową: Dlaczego? Sprzedaż produktów, które spełniają potrzeby. Tworzenie społeczności internetowej na rzucenie palenia. Załóż bloga i powiedz swoim życiu, wyrazić swoją opinię na temat produktów i zarabiać ruchu

Tworzenie call center w domu. Pracujesz w domu, kupujesz słuchawki mikrofon, wykupujesz odpowiednie oprogramowanie i możesz zaczynać. Twoja praca polegała by na umawianiu spotkań i pozyskiwaniu klientów dla Twojego zleceniodawcy. Jeżeli masz doświadczenie w rozmowach sprzedażowych to może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Nie jest ważne gdzie mieszkasz, pomysł nie wymaga dużych nakładów finansowych, problemem może być pozyskanie pierwszych zleceniodawców, dlatego możesz zacząć od bezpłatnych ogłoszeń w prasie i internecie, dla samego sprawdzianie jak duży będzie odzew ze strony Twoich potencjalnych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *