Pomysł na własny biznes – Agencja reklamowa

Agencja reklamowa, na to hasło jeszcze pod koniec lat 90 większość z nas myślała o dużych korporacjach, garniturach i ogromnym prestiżu, ale jak wiadomo rynek w Polsce cały czas się zmienia i mimo, że od kilku lat panuje powszechne przekonanie o kryzysie na całym świecie w Polsce small biznes ma się całkiem dobrze.

Pamiętaj przed rozpoczęciem jakiej kol wiek działalności zbadaj rynek. Musisz wiedzieć czy jest zapotrzebowanie na Twój produkt lub usługę.

Na początku swojej działalności nie musisz wynajmować lokalu, czy biura, wystarczy pokój  w mieszkaniu.

est to pomysł na biznes, który wymaga od Ciebie umiejętności kontaktu z ludźmi. Zakładając, że nie jesteś człowiekiem mogącym zainwestować jakieś potężne kwoty, a jednocześnie posiadasz komputer, to ten biznes może być dla Ciebie.

 

Jak rozpocząć?

Przede wszystkim musisz mieć coś w rodzaju biura. Na początek wystarczy mały pokój w mieszkaniu. Następnie zorientuj się w cenach druku ulotek, nadruków na długopisach i innych gadżetach, dowiedz się co to jest sitodruk, tampodruk i kiedy się używa tych technik. Dogadaj się z firmami, które drukują lub produkują gadżety reklamowe tak, abyś otrzymał odpowiedni rabat. Przygotuj swoją ofertę. Oferta powinna składać się z cennika i przykładowych wyrobów. Następnie musisz uzbroić się w cierpliwość i chodzić od firmy do firmy przedstawiając swoją ofertę. Jeśli masz umiejętność rozmawiania z ludźmi wówczas Twoja firma może się rozwijać bardzo szybko. Przykładowo na jednym zadrukowanym długopisie możesz zarobić 20 groszy, co przy tysiącu daje 200 zł, a trzeba pamiętać, że nie jest to jakieś wielkie zamówienie. Kolejny zarobek może być na kalendarzach. Zbierasz zamówienia od firm na kalendarze z ich logiem, adresem itp. Następnie kupujesz hurtem odpowiednią liczbę kalendarzy, przekazujesz do nadruku, odbierasz i przekazujesz klientowi. Jeden kalendarz, to zarobek na czysto od 5 do 10 złotych. Pomysłów na reklamowy biznes jest mnóstwo. Odwiedź jakieś targi reklamowe, a przekonasz się, że można na tym zarobić duże pieniądze.

 

Inwestycje.

Ten biznes wymaga odpowiedniego ubrania i wyglądu czyli musisz w to zainwestować. Potrzebny jest komputer, aby przy pomocy e-maila przekazywać propozycje nadruku do akceptacji klienta. Poza tym wszystkie inwestycje dokonujesz dopiero wtedy, gdy zdołasz zdobyć zamówienie. W zasadzie więc niczym nie ryzykujesz.

Jak zbadać rynek?

Chcesz wystartować z własnym biznesem, ale nie wiesz czy to Ci się opłaci?

Prowadzenie kampanii Adwords Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *