Zespół weselny – jeśli tylko umiesz grać

Kto nigdy nie marzył o posiadaniu własnej kapeli rockowej? Sława, pieniądze i piękne kobiety. Niestety sam talent nie wystarczy, a do zrobienia kariery potrzebne są jeszcze znajomości w branży i pieniądze. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie chociaż przez chwilę być w topie. Jeśli tam się znajdziemy – dalej wszystko będzie zależeć już od nas.

To długa droga, dlatego wiele osób próbuje swojego szczęścia grając na imprezach okolicznościowych. Zakładając swój zespół weselny – możesz bezpiecznie ćwiczyć rzemiosło, a jeśli jesteś niezły można wyciągnąć z tego całkiem przyzwoite pieniądze. Zespół na wesele potrafi za dwa dni grania zgarnąć nawet 6-7 tysięcy złotych (oczywiście są też kapele grające za 2 tysiące).

Zysk trzeba podzielić na ilość członków naszego zespołu oraz przeznaczyć jego część na zakup nowego i konserwację obecnego sprzętu. Ten potrafi być niestety bardzo drogi i jeśli chcemy zajmować się weselami profesjonalnie może okazać się to drogą zabawą.

Jak zespół weselny, to tylko na żywo!

Zespoły weselne grające na żywo zainkasują za swój występ o wiele więcej niż kapele grające z płyty, czyli tzw. Playbacku. To istotna sprawa i warto o nią dopytać, aby uniknąć przykrych rozczarowań na naszej imprezie. Dobre zespoły weselne posiadają swoje strony internetowe. Na nich właśnie można posłuchać utworów demo zespołu lub zobaczyć prowadzone przez nich oczepiny.

Część zespołów weselnych posiada w swoich szeregach profesjonalnego wodzireja, który zadba o dobrą zabawę naszych gości weselnych. Dzięki temu wspólna impreza stanowić będzie niezapomniane chwile zarówno dla młodych jak i samych gości.

Jaki zespół na wesele?

Jaki zespół na wesele wybierają młodzi? Dobry, grający na żywo, którego skład to przeważnie 3-5 osób. Jeśli więc uda Ci się zebrać grupę zaprzyjaźnionych muzyków możecie zorganizować się i występować pod wspólną nazwą. Zawsze można dorobić w ten sposób parę groszy. Jeśli będziecie naprawdę dobrzy – przyjdą z tym większe pieniądze.

Zespół weselny
Zespół na wesele, to również fajny pomysł na biznes. fot. Pezibear | Pixabay.com CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *